• English
 • Russian
 • Ukrainian
 • Громадська організація«АСОЦІАЦІЯ АКУШЕРІВ-ГІНЕКОЛОГІВ
  УКРАЇНИ»

  Вельмишановні колеги!


  Звіт

  про проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції

  з міжнародною участю "Інноваційні технології в акушерстві та гінекології: від науки до практики"

  Івано-Франківська обл., с. Поляниця, гірськолижний курорт «Буковель», готель «Radisson Blu Resort Bukovel”, Івано-Франківський національний медичний університет, 12-13 грудня 2019 року


  12-13 грудня 2019 року в с. Поляниця,на базі гірськолижного курорту «Буковель», в готелі «Radisson Blu Resort Bukovel” було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю "Інноваційні технології в акушерстві та гінекології: від науки до практики". Представлення результатів власних досліджень, їх обговорення, дискусія між провідними науковцями та практичними лікарями, молодими вченими сприяло отриманню консенсусу з ключових дискутабельних питань, збагаченню новими ідеями і отриманню стимулу до подальшої наукової праці.

  Організатори конференції: Міністерство охорони здоров'я України, ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», Івано-Франківський національний медичний університет, осередок ГО «Асоціація акушерів-гінекологів» в Івано-Франківській області, Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  Наукова тематика конференції охопила актуальні питання акушерства і гінекології на сучасному етапі: проблеми, досягнення, перспективи, нові підходи до практичного застосування досягнень фундаментальних досліджень. Зокрема, розглядались сучасні тенденції в акушерстві, проблеми та перспективи покращення жіночого здоров’я, способи профілактики, діагностики та корекції гінекологічних захворювань, розглянуто актуальні питання репродуктивної медицини, особливості пренатальної діагностики, дискусійні питання генетики, онкогінекології, невідкладних станів в акушерстві та гінекології.

  Співорганізаторами конференції були кафедри акушерства та гінекології ПО та акушерства та гінекології ім. І.Д. Ланового ІФНМУ. У рамках конференції було проведено основне засідання, шість секційних засідань, майстер-клас «ІЦН. Тактика з позиції доказової медицини. Методи корекції», також відбулось робоче засідання експертної групи ГО «Асоціація акушерів-гінекологів».

  На першому основному засіданні з вітальним виступив Шмигаль Д.А., голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Прозвучали вітання від голови Виконавчого комітету ГО «Асоціація акушер-гінекологів України», член-кор. НАМН України Камінського В.В. З привітальним словом до присутніх звернулися головний спеціаліст з акушерства та гінекології Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дзьомбак В.Б. та головний лікар Івано-Франківського обласного перинатального центру Вакалюк І.В. Професор Макарчук О.М., завідувач кафедри акушерства та гінекології ПО Івано-Франківського національного медичного університету, д.мед.н., вітальним словом відкрила конференцію.

  В ході основного засідання член-кор. НАМН України професор Маркін Л.Б. у свою доповідь присвятив профілактиці антенатальної загибелі плода та особливостям моніторингу внутрішньоутробного його стану. Д.м.н., професор Жук С.І. поділилася даними про можливості прогнозування здоров’я майбутніх поколінь та особливостями ведення вагітності та пологів у жінок з факторами високого ризику в сучасних умовах. Д.м.н., професор Ткаченко Р.О. висвітлив актуальність та проблеми кесаревого розтину, рекомендації PROSPECT 2019 та раціональної антибактеріальної терапія важких інфекцій в акушерстві.

  Особливої уваги заслуговує доповідь Сюзан Перейри, консультанта Королівського Коледжу Лондона, провідного спеціаліста з медицини плода Великої Британії, яка була присвячена складнощам інтерпретації КТГ та затримці внутрішньоутробного стану плода, тактиці ведення та розродження.

  Д.мед.н., професор Заболотнов В.О. звернув увагу на кращий контроль над невиношуванням: факти, вигадка і пошук методу, який відповідає потребам пацієнта щодо невиношування вагітності. Д.м.н., професор Подольський В.В. розповів про хронічні запальні захворювання статевих органів у жінок фертильного віку, як параметр порушення репродуктивного здоров’я інновації в лікуванні жінок фертильного віку зі змінами репродуктивного здоров'я на тлі порушень вегетативного гемостазу.

  Багато уваги було приділено питанням ендокринної гінекології, зокрема професор Бойчук А.В. зупинилась на особливостях комплексної реабілітації жінок з ендометріозом, що планують вагітність. Професор Суханова А.А. розповіла про тактика лікування АМК та її ускладнень при міомі матки. Професор Макарчук О.М. поділилася досвідом ведення пацієнток з рецидив апоплексії, зокрема розглянула функціональні кисти яєчників як чинник рецидивуючої апоплексії. Також вона розглянула питання збереження здоров’я та якості життя жінки: роль гінеколога, йододефіцитні стани та вагітність та озвучила дискусійні питання гормональної підтримка при вагітності.

  На секції, присвяченій перинатальним аспектам акушерства високого ризику, учасники конференції мали можливість послухати доповіді, присвячені проблемним питанням гормональної підтримки вагітності після ДРТ, яка були презентована професором Краченко О.В. Професор Макарчук О.М. розповіла про спадкові тромбофілії та особливості застосування антикоагулянтної терапії. Професор Коньков Д.Г. закцентував увагу на особливості антенатального супроводу у жінок із ризиком розвитку гестаційної патології. Про прогнозування, лікування і профілактика акушерської та перинатальної патології у жінок з багатопліддям виступила професор Нікітіна І.М.

  Надзвичайно важливим і актуальним залишається питання норми і патології вагінального біотопу, сучасні аспекти терапії запальних захворювань органів малого тазу на підставі багатолітнього досвіду у своїй доповіді виклала професор Геник Н.І. про епідеміологічні особливості вульво-вагінального кандидозу в Україні на сучасному етапі розповіла доповідач Ратушняк Н.Я. Результати отримані за допомогою новітніх методів дослідження є високо інформативними і переконливими для запровадження в наукових розробках та клінічній практиці.

  У доповіді професора Резніченко Г.І. присутні змогли почути про нові рекомендації ВООЗ по лікуванню та профілактиці невиношування вагітності. Про невиношування також говорили професори Заболотнов В.О. та Гріщенко О.В., зокрема вони висвітлили кращий контроль над невиношуванням, факти, вигадка і пошук методу, який відповідає потребам пацієнта та сучасний менеджмент вагітних з короткою шийкою.

  Представлені на засіданнях другого дня доповіді науковців, професорів Романенко Т.С., Суханової А.А., Крупник О.М., Ткаченка А.В., були присвячені доказовим аспектам сучасного акушерства та пологам з двійнею з позицій доказової медицини, плацентарній дисфункції, як предиктору невиношування, сучасним можливостям профілактики великих акушерських синдромів та викликали жваву наукову дискусію. Частина представлених доповідей присвячена вивченню можливостей предімплантаційного генетичного скринінгу, сучасної діагностики та лікування безпліддя, прегравідарної підготовки пацієнток з різними формами безпліддя. Представлені актуальні розробки з використанням комплесного підходу до лікування пацієнток з низьким оваріальним резервом в протоколах екстракорпрорального запліднення.

  На секції «Невідкладні стани в акушерстві та гінекології», яку очолював професор Ткаченко Р.О., присутні мали можливість вдосконалити свої знання з інтенсивної терапії ТЕЛА в акушерстві, нові настанови з менеджменту прееклампсії представили Титаренко Н.В. та Кукурудз І.Л., які також розповіли все про тромбопрофілактику на прикладі клінічних кейсів.

  Наукові публікації у вигляді 24 тез опубліковані у матеріалах науково-практичної конференції на 40 сторінках (друк матеріалів за дозволом Вченої Ради ІФНМУ, протокол №16 від 26.11.2019р.).

  Загально опубліковано тез - 24

  Усних доповідей - 97

  Зареєстровано 240 учасників конференції, серед яких на конференції були присутні: 4 член-кореспонденти, 31 професор і доктор наук, 1 іноземний професор, 18 доцентів, 22 асистенти, 15 аспірантів із вищих медичних навчальних закладів та науково-дослідних установ України.

  ВДНЗУ "Буковинський державний медичний університет", м. Чернівці -6;

  Харківський національний медичний університет, м. Харків - 5

  ДВНЗ "Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова", м. Вінниця – 6;

  ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет", м. Івано-Франківськ – 61;

  ДВНЗ «Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка», м. Київ – 5;

  ДВНЗ "Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького", м. Львів – 4;

  ДВНЗ "Сумський державний університет", м. Суми – 4;

  ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського – 6;

  ДВНЗ "Одеський національний медичний університет" – 9

  ДВНЗ "Запорізький державний медичний університет" – 4

  ДВНЗ "Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика" - 12

  На конференції представлені наукові праці іноземних дослідників - Сюзан Перейри, консультанта Королівського Коледжу Лондона, провідного спеціаліста з медицини плода Великої Британії.

  У рамках конференції проведено засідання ГО «Асоціації акушерів – гінекологів України».

  В програму конференції була включена розважальна програми: гала-вечеря в гуцульському стилі «Гуцульські витребеньки» конференс-зал «Київ» готелю «Radisson Blu Resort Bukovel».

  Резолюція конференції:

  1. Забезпечити лікувально-діагностичну тактику ведення вагітних з групи високого ступеню перинатального ризику відповідно до змін і доповнень рекомендацій МОЗ України.

  2. Забезпечити лікувально-діагностичну тактику ведення жінок з гінекологічною патологією та обговорення неухильного виконання стандартів медичних технологій.

  3. Впровадити у практику лікаря акушер-гінеколога сучасні інформаційні та комунікаційні технології в освіті, науці та практичній медицині.

  4. Забезпечити етапність обстеження та спеціалізованого лікування жінок із екстрагенітальними захворюваннями, вагітність яких наступила із використанням сучасних репродуктивних технологій.

  5. Оптимізувати сучасні підходи до ведення передчасних пологів, відповідно до змін і доповнень рекомендацій МОЗ України та обговорення неухильного виконання стандартів медичних технологій.

  6. Оптимізувати сучасні підходи до ведення вагітності із коморбітними станами відповідно до змін і доповнень рекомендацій МОЗ України та обговорення неухильного виконання стандартів медичних технологій.

  7. Впровадити сучасні рекомендації пренатальної діагностики, іноваційні підходи в перинатальній медицині та медицині плода.

  8. Застосовувати лікування невиношування, пізніх гестозів, патологічних станів у плода з використанням матеріалів конференції та методичних рекомендацій МОЗ України з цих питань.

  9. Наступну конференцію провести згідно установленого графіку.

  Завантажити фото можна за посиланням: фотографії з конференції.