• English
 • Russian
 • Ukrainian
 • Громадська організація«АСОЦІАЦІЯ АКУШЕРІВ-ГІНЕКОЛОГІВ
  УКРАЇНИ»

  Шановні колеги, друзі!


  "Вітаємо, ми з України!" - це звучить з вуст кожного Українця з гордістю, величезною силою духа та вірою в Перемогу. Так починається кожен день в Україні, та в усьому цивілізованому світі - адже цинічне неспровоковане масштабне вторгнення російських військ стало точкою відліку усвідомлення, становлення та згуртування Українців як єдиної нації та незламної сили. Нечувані звірства російських окупантів, що відкрились після звільнення Київщини та Харківщини (неспровоковані вбивства, гвалтування жінок та дітей, катування мирного населення, моральне знущання) і продовжують коїтись на окупованих територіях півдня та сходу України, сколихнули нову хвилю обурення в світі та небажання мати будь-яку справу з агресором. Ціла низка лікарських товариств світу заявила про свою підтримку мужньої боротьби України та виключила зі своїх лав організацій з рф та білорусі, припинивши будь-яке спілкування з представниками країни-агресора.

  Керівництво ААГУ та всі акушери-гінекологи України працюють останні місяці і тижні у військових умовах значного фізичного, морального та емоційного навантаження, надаючи допомогу на фронті, тимчасово окупованих територіях та медичних закладах всієї України. Водночас, значна системна робота проводиться ААГУ на міжнародному фронті, залучаючи великі обсяги гуманітарної допомоги та дипломатичної підтримки з боку національних Товариств акушерів-гінекологів багатьох країн світу.

  20 та 21 травня українська делегація під керівництвом Президента ААГУ - академіка НАМН України професора Валерія Запорожана взяла он-лайн участь у засіданні Ради EBCOG. Активну участь у обговоренні цілої низки важливих питань щодо розвитку та подальшої інтеграції взяли академік НАМН України проф. В'ячеслав Камінський та голова міжнародного відділення ААГУ Дмитро Ледін разом із Президентом EBCOG Prof. Basil Tarlatzis та Генеральним Секретарем EBCOG Dr. Nuno Martins. Представники Асоціації наголосили на гуманітарній кризі в Україні, сексуальному насильстві як методі ведення війни рф, стражданнях жінок та дітей, неможливості доступу повноцінного медичного забезпечення. Ключовою подією засідання Ради EBCOG стала одноголосна підтримка резолюції щодо виключення Російської Федерації та Білорусі з усіх керівних та виконавчих органів EBCOG, виключення з Ради EBCOG та повного припинення будь-якого наукового та практичного співробітництва з цими країнами щонайменше до моменту повного виведення військових формувань агресора з усієї території України та відновлення суверенітету й територіальної цілісності України.

  Вітаємо усіх акушерів-гінекологів України, всю лікарську та медичну спільноту з цим визначним рішенням, яке не тільки підкреслює повну підтримку України з боку наших Європейських колег, але й стає моральним та етичним орієнтиром для інших професійних співтовариств в усьому світі.

  https://ebcog.eu/